Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Český prezident zablokoval dôchodkovú reformu

Kategória: Spravodajstvo

Reformovaný penzijný systém mal Čechom umožniť sporiť si na svoj dôchodok aj prostredníctvom odvodov do druhého súkromného piliera

 

 

 

PRAHA 24. septembra (SITA, AFP) - Český prezident Václav Klaus v pondelok zablokoval prijatie jedného z kľúčových zákonov súčasnej vlády pod vedením premiéra Petra Nečasa - dôchodkovú reformu. Použitie svojho veta zdôvodnil tým, že reforma je zle načasovaná a nemá podporu verejnosti. Klaus o svojich výhradách informoval prostredníctvom svojej webovej stránky.

"Vládny návrh dôchodkovej reformy bol odmietnutý Senátom a v snemovni bol schválený len veľmi tesnou väčšinou... Silové pretlačenie tejto kľúčovej zmeny parlamentom nedáva dobrú perspektívu pre jej dlhodobú udržateľnosť," vyhlásil Klaus. Prekáža mu tiež jej "zlé načasovanie". Reforma by totiž vstúpila do platnosti "v čase finančnej krízy," píše český prezident.

Reformovaný penzijný systém mal Čechom umožniť sporiť si na svoj dôchodok aj prostredníctvom odvodov do druhého súkromného piliera - podobne ako je tomu napríklad aj na Slovensku. Nečasova stredopravá vládna koalícia teraz potrebuje na prelomenie prezidentovho veta najmenej 101 hlasov z 200-člennej dolnej komory.

© 2012, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

 

 

 


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.

Archív článkov