Vyhľadávanie v celej aplikácii
Z praxe
Platnosť dizajnu a náklady budúcich období
Kategória: Z praxe Autor/i: Ing. Monika Adamíková

Spoločnosť má zapísaný európsky dizajn, platnosť ktorého je do 04/2021. Žiadosť o predĺženie možno podať niekoľko mesiacov pred uplynutím platnosti. Ak spoločnosť podá žiadosť, uhradí správny poplatok a náklady na právne zastúpenie už v roku 2020, do akého účtovného obdobia je správne tieto náklady zaúčtovať? Ako posúdiť vecné a časové hľadisko? Ide o náklady budúcich období alebo o náklad roku 2020? Platnosť dizajnu sa predlžuje o 5 rokov.
Spoločnosť platí správny poplatok v zmysle zákona č. 145/1995 Z. z. o správnych poplatkov v z. n. p. Ide o poplatky, ktoré sa platia za úkony a konania správnych orgánov – v tomto prípade ide o poplatok za predĺženie platnosti dizajnu. Poplatky sa účtujú podľa § 52 ods. 14 opatrenia MF SR č. 23054/2002-92, ktorým sa us
Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.
Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).
Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov
Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.
Aktuálna téma

Daňové zvýhodnenie motivačných programov v podobe zamestnaneckých a...
Havel & Partners, Ondřej Florián, Štěpán Štarha, Kristína Očenášová
Národná rada Slovenskej republiky schválila nový zákon č. 319/2023 Z. z. o premenách obchodných spoločností a družstiev, ktorým sa mení a dopĺňa aj zákon č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v z. n. p. s účinnosťou od 1. 1. 2024 („ďalej len „novela“).