Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Účtovné súvzťažnosti

316 - Čistá hodnota zákazky

Kategória: Účtová skupina 31 - Pohľadávky

Na účte 316 sa ku dňu, ku ktorému sa zostavuje účtovná závierka, účtuje: - úprava výsledku hospodárenia zo zákazkovej výroby a zo zákazkovej výstavby nehnuteľnosti určenej na predaj (tzn. rozdiel medzi požadovanými sumami za vykonanú prácu na zákazkovej výrobe a hodnotou zákazkovej výroby alebo rozdiel medzi požadovanými sumami za vykonanú prácu na zákazkovej výstavbe nehnuteľnosti určenej na predaj a hodnotou zákazkovej výstavby nehnuteľnosti na predaj). Výsledok zo zákazkovej výroby a zo zákazkovej výstavby nehnuteľnosti určenej na predaj sa zisťuje metódou stupňa dokončenia zákazky alebo metódou nulového zisku, - tvorba rezervy a zrušenie rezervy na predpokladanú stratu zo zákazkovej výroby, zákazkovej výstavby nehnuteľnosti na predaj, - v čase ukončenia zákazkovej výroby, a to zúčtovanie zostatku účtu 316.

Na tomto účte účtuje aj koncesionár na základe koncesie na stavebné práce s rizikom dopytu, ktorou sa rozumie zhotovenie diela koncesionárom s rizikom dopytu, ktoré znáša koncesionár, a to podľa podmienok dohodnutých v koncesnej zmluve.

Rizikom

Pre zobrazenie článku nemáte dostatočné oprávnenia.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.

Účtovné súvzťažnosti

Autorky: Martina Mateášová, Jitka Meluchová, Lucia Ondrušová, Miroslava Vašeková

Kategórie