Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Z praxe

Otvorené bankovníctvo: strategické partnerstvo spoločností CRIF a SIA nielen v Taliansku, ale aj v celej Európe

Kategória: Z praxe Autor/i: CRIF - Slovak Credit Bureau, s.r.o.

Vďaka tejto dohode budú obidve spoločnosti ponúkať inovatívne služby, ktorých cieľom je urýchliť proces digitálnej transformácie bánk, obchodných korporácií a finančných technologických firiem súvisiaci s inováciami, ktoré na trh priniesla smernica PSD2.

Na základe dohody o strategickom partnerstve, ktorú podpísali CRIF, globálna spoločnosť poskytujúca služby úverovej kancelárie, obchodné informácie a úverové riešenia, a SIA, popredná európska technologická spoločnosť v oblasti platobných služieb a infraštruktúry, ovládaná spoločnosťou CDP Equity, budú obe spoločnosti ponúkať pokročilé služby otvoreného bankovníctva - a to nielen v Taliansku, ale aj v celej Európe. 

Cieľom dohody je urýchliť proces inovácií v bankách, obchodných korporáciách a vo finančných technologických firmách v novom digitálnom scenári, ktorý vyplýva okrem iného z inovácií uvedeným na trh revidovanou smernicou o platobných

Pre zobrazenie článku nemáte dostatočné oprávnenia.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.

Aktuálna téma

Daňové zvýhodnenie motivačných programov v podobe zamestnaneckých a...

Havel & Partners, Ondřej Florián, Štěpán Štarha, Kristína Očenášová

Národná rada Slovenskej republiky schválila nový zákon č. 319/2023 Z. z. o premenách obchodných spoločností a družstiev, ktorým sa mení a dopĺňa aj zákon č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v z. n. p. s účinnosťou od 1. 1. 2024 („ďalej len „novela“).