Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Z praxe

Najdôležitejšie zmeny v IFRS a IAS v roku 2023

Kategória: Z praxe Zdroj: Accace

IFRS a IAS sú medzinárodné štandardy finančného vykazovania, ktorými sa musia spoločnosti riadiť pri príprave a zverejňovaní účtovných závierok. Rada pre medzinárodné účtovné štandardy (IASB) vydala niekoľko nových úprav a dodatkov, ktoré sa týkajú IAS1, IAS8, IAS12 a IFRS 17.

V tomto článku vám preto prinášame sumár najdôležitejších zmien, ktoré sú platné od 1.1.2023.

Zmeny v IAS1 a IFRS Praktický výkaz 2

IASB vydala nové dodatky k zverejňovaniu účtovných zásad. Cieľom je pomôcť pri rozhodovaní o tom, ktoré účtovné zásady zverejniť, aby sa užívateľom poskytli užitočnejšie informácie.

  • Spoločnosti sú povinné zverejniť informácie týkajúce sa vecných, resp. významných účtovných zásad na rozdiel od signifikantných účtovných zásad.
  • Okrem toho bol poskytnutý návod na uplatňovanie konceptu významnosti pri rozhodovaní o zverejnení účtovných zásad (IFRS Praktický výkaz 2 obsahuj
Pre zobrazenie článku nemáte dostatočné oprávnenia.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.

Aktuálna téma

Zákon o dani zo sladených nealkoholických nápojov

Accace, k.s. Accace, k.s.

Táto daň má charakter nepriamej dane zo spotreby a budú ju v zásade vyberať a platiť do štátneho rozpočtu podnikateľské subjekty, uskutočňujúce prvé dodanie sladeného nealkoholického nápoja v tuzemsku, ktoré ju vyberú v cene sladeného nealkoholického nápoja. Navrhovaná účinnosť zákona je od 1.1.2025.