Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Z praxe

Elektronický doklad o práceneschopnosti v roku 2023

Kategória: Z praxe Autor/i: Accace, k. s. Zdroj: Accace, Zuzana Krajčová, Payroll Manager

Od 1. júna 2022 zaviedla Sociálna poisťovňa do praxe elektronickú formu PN-ky. Tento nový systém vystavovania PN bol doteraz na dobrovoľnej báze. Lekári tak mali možnosť vyskúšať si túto novú formu a postupne sa pripojiť do systému ePN počas prechodného obdobia (do 31.5.2023).

Systém elektronickej PN-ky však prechádza do druhej fázy, čo znamená, že v praxi bude platiť už iba táto elektronická forma.

Druhá fáza ePN: Kto je povinný vystavovať elektronickú práceneschopnosť

Od 1.6.2023 budú povinní vystavovať ePN:

  • všeobecní lekári,
  • lekári so špecializáciou v špecializačnom odbore gynekológia a pôrodníctvo, s ktorými má osoba uzatvorenú dohodu o poskytovaní zdravotnej starostlivosti, ak ide o posudzovanie a rozhodovanie o do
Pre zobrazenie článku nemáte dostatočné oprávnenia.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.

Aktuálna téma

Digitálne zručnosti a kompetencie a úspešné digitálne vzdelávanie a...

Rada EÚ

Rada EÚ dnes prijala súbor odporúčaní týkajúcich sa kľúčových faktorov umožňujúcich úspešné digitálne vzdelávanie a odbornú prípravu a na zlepšenie sprostredkovania digitálnych zručností a kompetencií vo vzdelávaní a odbornej príprave. Rada týmto balíkom rieši potrebu pripraviť vzdelávanie na skutočnú digitálnu transformáciu a umožniť EÚ držať krok s dobou a sprostredkovať potrebné zručnosti a kompetencie, ktoré sú a budú potrebné v tejto novej realite.