Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Online časopis

Odpočítanie dane z pridanej hodnoty pri dovoze tovaru

Dátum: Rubrika: Poradňa

V ktorom zdaňovacom období mal dovozca odpočítať daň z pridanej hodnoty (DPH) v nasledujúcom prípade. DPH vyrubená vo výmere platieb CÚ dňa 29. septembra 2022 bola uhradená dovozcom 4. októbra 2022. Kedy si mal dovozca odpočítať DPH v daňovom priznaní, za september 2022 alebo október 2022?

Z ustanovenia § 49 ods. 1 zákona č. 222/2004 Z.z. o dani z pridanej hodnoty v z. n. p. (ďalej len "zákon o DPH") vyplýva, že právo odpočítať
Pre zobrazenie článku nemáte dostatočné oprávnenia.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).



Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.

Seriály