Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Online časopis

Nezisková organizácia a daň z pridanej hodnoty

Dátum: Rubrika: Poradňa

Oblastná organizácia cestovného ruchu sa stala platiteľom dane z pridanej hodnoty (ďalej len „DPH“) podľa ustanovenia § 4 zákona č. 222/2004 Z. z. o dani z pridanej hodnoty v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon o DPH“). Organizácia poskytuje služby a tovary za účelom, pre ktorý vznikla, teda na podporu cestovného ruchu. Vzťahuje sa na organizáciu oslobodenie od dane z pridanej hodnoty podľa ustanovenia § 32 zákona o DPH, keď fakturuje svojim členom služby na podporu cestovného ruchu, napríklad:

  • zabezpečením propagácie destinácií,
  • prenájmom hnuteľného a nehnuteľného majetku,
  • marketingovú podporu pre členov organizácie?

Ako by mala postupovať organizácia v prípade, ak vystavuje faktúru za rovnaké, ako spomínané služby ale pre nečlenov organizácie? Je postup rovnaký a pre nečlenov organizácie pri poskytovaní vzdelávacích a kultúrnych služieb?

Ako by mala postupovať organizácia v prípade, ak vystavuje faktúru za rovnaké, ako spomínané služby ale pre nečlenov organizácie? Je postup rovnaký a pre nečlenov organizácie pri poskytovaní vzdelávacích a kultúrnych služieb?
Podľa ustanovenia
Pre zobrazenie článku nemáte dostatočné oprávnenia.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.

Seriály