DPH v praxi Ročník 2013 Vydanie 11/2013

späť

Doklady a účtovanie dodávok do Rakúska

Dátum: Autor: Ing. Marián Drozd
Rubrika: Z praxe

Hodnotenie:

Sme slovenská spoločnosť „A“, s. r. o., mesačný platiteľ DPH. Daňovú registráciu v iných štátoch EÚ nemáme. Získali sme prvú zákazku na dodávku hrubej stavby v Rakúsku. Máme subdodávateľskú zmluvu na dodávku hrubej stavby v Rakúsku pre vyššieho dodávateľa – slovenskú spoločnosť „VD“, s. r. o., s daňovou registráciou v Rakúsku. Náš subdodávateľ − slovenská spoločnosť „DB“, s. r. o, výrobca betónu – dodáva pre nás betón na stavbu v Rakúsku vlastnými dopravnými prostriedkami. Dodací list obsahuje všetky náležitosti tovaru a dopravného prostriedku, miesto dodania (stavba v Rakúsku), dodávateľ spoločnosť „DB“, odoberateľ spoločnosť „A“.

  • Ako a kam uviesť IČ DPH rakúskej registrácie „VD“( v zmluvnom vzťahu dodávky betónu nevystupuje a my túto registráciu nemáme)?
  • Ako má vyzerať faktúra od „DB“ voči našej spoločnosti „A“ – aké náležitosti musí obsahovať a ako je to s účtovaním DPH medzi spoločnosťami „DB“ a „A“?
  • Ako môžeme nakupovať prípadné subdodávky priamo v Rakúsku? Keď nemáme daňovú registráciu v Rakúsku, môžeme prefakturovať subdodávky na spoločnosť„VD“ pre uskutočnenie zápočtu u nej?

Autor:

Plné znenie článku je zobrazené len prihlásenému užívateľovi.

Vážený návštevník, prístup k tomuto článku majú len registrovaní užívatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, prihláste sa prosím so svojím užívateľským menom a heslom. V prípade, že ešte nie ste zaregistrovaný, zaregistrujte sa. Ďakujeme.

Súvisiace otázky a odpovede

Diskusia (počet komentárov: 0)

zobraziť diskusiu pridať komentár k článku