Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Online časopis

Stavebné subdodávateľské práce

Tuzemský podnikateľ, neplatiteľ dane z pridanej hodnoty, bude vykonávať služby - montážne práce na obytných kontajneroch v Nemecku pre odberateľa z Českej republiky, ktorý je platiteľ dne z pridanej hodnoty. Má tento podnikateľ povinnosť registrácie podľa ustanovenia § 7a zákona č. 222/2004 Z.z. o dani z pridanej hodnoty v z. n. p. (ďalej len "zákon o DPH")? Práce sa budú vykonávať v Nemecku. Kde bude v tomto prípade miesto zdaniteľného plnenia? Vznikajú, okrem registrácie v zmysle ustanovenia § 7a zákona o DPH pre tuzemského podnikateľa aj iné povinnosti? Čo v prípade, ak si pri rozsiahlych prácach zabezpečí dodávateľské práce živnostníka zo Slovenskej republiky, ktorý nie je platiteľ dane z pridanej hodnoty? Aké ma on povinnosti a ako môže fakturovať tuzemskému podnikateľovi?

Pre zobrazenie článku nemáte dostatočné oprávnenia.

Vážený návštevník,
prístup k obsahu majú len registrovaní užívatelia portálu.
Pokiaľ ste už zaregistrovaný, prihláste sa prosím so svojím užívateľským menom a heslom.
V prípade, že ešte nie ste zaregistrovaný, zaregistrujte sa.
Ďakujeme.



Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.

Seriály