Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Online časopis

Archivácia zdravotnej dokumentácie

Dátum: Autor/i: Mgr. Lenka Kavarniková Rubrika: Naša poradňa

Sú výmenné lístky (odporúčania na vyšetrenie a žiadanky na špecializované vyšetrenia v papierovej forme) súčasťou zdravotnej dokumentácie? Ak áno, je ich nutné archivovať 20 rokov podľa zákona č. 576/2004 Z. z. o zdravotnej starostlivosti, službách súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov (ďalej ako „zákon o zdravotnej starostlivosti“)? Sme poskytovateľ špecializovanej ambulantnej starostlivosti a dokumentáciu vedieme v elektronickej forme so zaručeným elektronickým podpisom. Uvedené tlačivá zatiaľ ukladáme do registratúrneho strediska podľa dátumu a ambulancii.

Problematiku zdravotnej dokumentácie ako takej a jej vedenia upravuje zákon o zdravotnej starostlivosti v § 18 a nasl. Samotný obsah zdravotnej dokumentácie je upravený v § 19 ods. 2 zákona o zdravotnej starostlivosti, pričom podľa § 19 ods. 2 písm. c) zákona o zdravotnej starostlivosti:
"Zdravotná dokumentácia obsahuje:
-
údaje o chorobe osoby,
-
žiadanku na vyšetrenia spoločných vyšetrovacích a liečebných zložiek,
-
údaje o priebehu a výsledkoch vyšetrení, liečby a ďa
Pre zobrazenie článku nemáte dostatočné oprávnenia.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).



Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.

Seriály