Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Zmena sídla si podľa daniarov nevyžiada dodatočné náklady

Kategória: Spravodajstvo

Sídlo Finančného riaditeľstva sa presúva z Bratislavy do Banskej Bystrice s účinnosťou od 1. januára 2013.

BRATISLAVA 21. decembra (SITA) - Zmena sídla Finančného riaditeľstva SR z Bratislavy do Banskej Bystrice si podľa riaditeľstva nevyžiada dodatočné náklady na zabezpečenie priestorov. "V súčasných priestoroch Finančného riaditeľstva SR existujú kapacitné možnosti na pôsobenie tejto organizácie v Banskej Bystrici," informovalo v piatok finančné riaditeľstvo, ktoré bude v Banskej Bystrici sídliť s účinnosťou od 1. januára 2013.

Zmena sídla finančného riaditeľstva vychádza z novely zákona orgánoch štátnej správy v oblastí daní, poplatkov a colníctva, ktorú tento mesiac schválili poslanci NR SR. Novelu tento týždeň podpísal aj prezident Ivan Gašparovič. Rezort financií novelou ruší aj Kompetenčné centrum finančných operácií a jeho kompetencie presúva na finančné riaditeľstvo. Novelou sa okrem iného rozširuje aj napríklad územná pôsobnosť Daňového úradu pre vybrané daňové subjekty na celé územie Slovenska a presúva sa správa informačných systémov finančnej správy na Ministerstvo financií SR.

© 2012, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.