Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Štát podporil vytvorenie 275 miest v samospráve

Kategória: Spravodajstvo

Ide o národný projekt na podporu zamestnávania nezamestnaných v samospráve, ktorý sa zameriava na mladých nezamestnaných vo veku do 29 rokov.

BRATISLAVA 9. apríla (SITA) - Úrady práce, sociálnych vecí a rodiny uzatvorili ku koncu marca tohto roka so samosprávou 203 dohôd o vytvorení 275 pracovných miest. Ide o národný projekt na podporu zamestnávania nezamestnaných v samospráve, ktorý sa zameriava na mladých nezamestnaných vo veku do 29 rokov. Celková dohodnutá suma príspevkov predstavuje takmer 1,02 mil. eur. Na projekt, ktorý má trvať do augusta 2015 a realizuje sa vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu, je celkovo vyčlenených 20 mil. eur. Informovalo o tom Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

V rámci národného projektu na podporu vytvárania pracovných miest uzatvorili úrady práce a sociálnych vecí ku koncu marca tohto roka 1 929 dohôd o vytvorení 4 222 pracovných miest v dohodnutej sume 22,5 mil. eur. Na tento projekt je vyčlenených 50 mil. eur a takisto sa zameriava na mladých nezamestnaných do 29 rokov veku. Štát pri tomto projekte poskytuje príspevky vybraným zamestnávateľom a zamestnávateľom v doprave.

Tretím národným projektom je projekt, ktorý je založený na vybraných aktívnych opatreniach na trhu práce v rámci Slovenska bez bratislavského kraja. Ide napríklad o príspevok na samostatnú zárobkovú činnosť, príspevok na zapracovanie znevýhodneného uchádzača o zamestnanie, či o príspevok na vykonávanie absolventskej praxe. Do konca februára tohto roka uzatvorili úrady práce vyše 13,6 tisíc dohôd na 20,7 tisíc pracovných miest. Celkový dohodnutý príspevok predstavoval takmer 32 mil. eur, pričom na projekt je vyčlenených celkovo 50 mil. eur.

© 2013, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.