Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Bratislava bude mať pravidelné letecké spojenie s Kyjevom

Kategória: Spravodajstvo

Ukrajinské aerolínie Air Onix otvoria 1. marca pravidelné letecké spojenie medzi Bratislavou a Kyjevom. Linku budú prevádzkovať štyrikrát v týždni v pondelok, stredu, piatok a nedeľu s lietadlom Boeing 737 z menšieho z dvoch kyjevských letísk Žuljany.

BRATISLAVA 10. januára (SITA) - Ukrajinská letecká spoločnosť Air Onix začne 1. marca prevádzkovať pravidelnú linku medzi Bratislavou a Kyjevom. Lety bude zabezpečovať štyrikrát v týždni v pondelok, stredu, piatok a nedeľu lietadlom Boeing 737 z menšieho z dvoch kyjevských letísk Žuljany. Ako agentúru SITA vo štvrtok ďalej informovala hovorkyňa Letiska M. R. Štefánika - Airport Bratislava, a.s. Dana Madunická, slovenská metropola bude mať opäť priame letecké spojenie s hlavným mestom Ukrajiny po siedmich rokoch. Air Onix sa pri otváraní medzinárodnej pravidelnej linky do strednej Európy rozhodol pre bratislavské letisko ako prvé medzi letiskami v Európskej únii.

"Štyri lety do týždňa medzi Kyjevom a Bratislavou posilňujú pozíciu Letiska Bratislava ako vstupnej brány do stredoeurópskeho regiónu. Pravidelné spojenie s Kyjevom pritom otvára ďalšie možnosti časovo a cenovo výhodného cestovania z Letiska Bratislava i ďalej za ukrajinskú metropolu," povedal obchodný a marketingový riaditeľ letiska v Bratislave Tomáš Kika. Priama nadväznosť letov z Kyjeva do Simferopoľu podľa neho prináša atraktívne možnosti dosiahnutia polostrova Krym na juhu Ukrajiny, ale aj ďalších cieľov z ponuky Air Onix. "Štyri lety týždenne ponúkame v atraktívnych časoch, ktoré umožnia pohodlný prestup na lety do ďalších destinácií z ponuky Air Onix. Sme veľmi radi, že Letisko Bratislava je našou prvou medzinárodnou destináciou v rámci Európskej únie," uviedol zástupca generálneho riaditeľa Air Onix Jevhenij Chajnackyj.

Bratislavské letisko v minulom roku vybavilo na základe spresnených údajov takmer 1,42 mil. cestujúcich, čo je medziročne zhruba o 10 % menej. Objem nákladnej leteckej dopravy vlani dosiahol rekordnú úroveň 22,6 tis. ton. V súčasnosti má letisko v Bratislave pravidelné letecké spojenie s dvanástimi destináciami.

Spoločnosť Letisko M. R. Štefánika - Airport Bratislava, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri SR od mája 2004, disponuje základným imaním vo výške 292,428 mil. eur. Je to najväčšie medzinárodné letisko na Slovensku, ktorého história siaha do roku 1946. Spoločnosť je v úplnom vlastníctve štátu, keď Fond národného majetku spravuje 50,30 % akcií a ministerstvo dopravy 49,70 % akcií.

Letecká spoločnosť Air Onix má základňu v Kyjeve a Simferopole na Kryme, založená bola v roku 2007 v Simferopole. Aerolínie prevádzkujú pravidelné letecké spojenie zo Simferopoľu do Kyjeva, Moskvy, Petrohradu, Ľvova, Istanbulu a Tel-Avivu. Počas roka spoločnosť vykonáva aj charterové lety zo Simferopoľu do Antalye, Burgasu a Tivatu.

© 2013, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.

Archív článkov