Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Zoradiť podľa:

Zoradiť podľa:

Spravodajstvo - August 2011

Štát podľa Figeľa dohodol významnú úsporu v mýtnom systéme

Kategória: Spravodajstvo

Podpísaný dodatok k zmluve s prevádzkovateľom mýta, spoločnosťou SkyToll, zabezpečuje štátu podľa ministra dopravy Jana Figeľa férovejšiu a spravodlivejšiu pozíciu.

Cena emisných povoleniek EUA poklesla v júli o 17 %

Kategória: Spravodajstvo

Priemerná cena emisných kvót typu EUA poklesla v júli medzimesačne o 17 % a v porovnaní s januárom tohto roka sa znížila o 11 %.

Fínsko chce založenie spoločnosti na kontrolu gréckych aktív

Kategória: Spravodajstvo

Fínsko navrhuje prevedenie gréckych štátnych aktív do správcovskej spoločnosti, ktorá by sa založila v Luxembursku. Tieto aktíva by potom slúžili ako záruka za poskytnuté pôžičky pre Atény.

Bratislavské letisko vyberie upratovaciu firmu cez e-aukciu

Kategória: Spravodajstvo

Predpokladaná cena za ročné upratovanie 16 letiskových objektov a vonkajších priestorov a lietadiel dosahuje 1,4 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty.

Česká vláda schválila daňovú reformu

Kategória: Spravodajstvo

Reforma počíta okrem iného s tým, že by sa daň z príjmu už neplatila zo superhrubej, ale znovu z hrubej mzdy.

Most-Híd chce v koalícii rokovať o paušálnych výdavkoch umelcov

Kategória: Spravodajstvo

Slobodní umelci nevykonávajú činnosť podľa živnostenského zákona, ale podľa autorského práva. Reálne nemajú žiadne náklady, tvrdí Most-Híd.

Reforma daní a odvodov má podľa odborárov veľa rizík

Kategória: Spravodajstvo

Podľa ministerstva práce obvinenia odborárov, ktorí zákon o úprave príjmu zo závislej činnosti spochybňujú, sú účelové a zavádzajúce a ich jediným zámerom je vyvolať paniku okolo superhrubej mzdy a strašiť občanov znižovaním miezd, či nárastom daň...

Daňové riaditeľstvo sa rozhodlo prenajať budovy od Nitra Invest

Kategória: Spravodajstvo

Daňové riaditeľstvo podľa šéfa opozičného Smeru-SD Roberta Fica svojim rozhodnutím prenajať si budovu od Ščurkovho Nitra Investu dokončilo mimoriadne závažný prípad straníckeho klientelizmu

Kabinet schválil reformu daní a odvodov

Kategória: Spravodajstvo

Reformou sa má zaviesť superhrubá mzda, jednotný vymeriavací základ na platenie odvodov a daní, ako aj jeden zdravotný a jeden sociálny odvod

Nová daň z finančných transakcií by mala platiť v celej EÚ

Kategória: Spravodajstvo

Norbert Barthle, expert nemeckej vlády pre rozpočet, však povedal, že zavedenie tejto dane bude komplikované a ak by sa prijala len na národnej úrovni, nemala by žiaden zmysel.

Francúzsko plánuje vyššie zdanenie najbohatších

Kategória: Spravodajstvo

Opatrenie sa má zamerať na daňových poplatníkov s ročným príjmom prevyšujúcim milión eur, uviedla vo štvrtok ministerka pre rozpočet Valery Pecresse.

Rokovanie o reforme daní a odvodov prerušili

Kategória: Spravodajstvo

Podľa ministra práce a sociálnych vecí Jozefa Mihála jediným problémom, pre ktorý vláda zatiaľ neschválila návrh zákona, bol technický problém s ministerstvami obrany a vnútra

Medovinári a včelári sa boja o svoju budúcnosť

Kategória: Spravodajstvo

Problémom podľa nich je návrh zákona o spotrebnej dani z alkoholu. Novela zákona o spotrebnej dani z alkoholu zvýši podľa včelárov ceny medoviny minimálne o 1,35 eur na liter.

Umelci a živnostníci sa spojili proti daňovo-odvodovej reforme

Kategória: Spravodajstvo

Umelci reprezentovaní Slovenskou koalíciou pre kultúrnu diverzitu (SKKD) v boji proti vládnemu návrhu daňovo-odvodovej reformy majú na svojej strane zástupcov približne 400 tisíc živnostníkov. Ich deklaráciu by mali na stôl dostať všetky koaličné ...

Z ministerstiev budúci rok dostane najviac školstvo

Kategória: Spravodajstvo

Základné priority rozpočtu v podobe školstva a dopravnej infraštruktúry sú podľa analytikov krokom správnym smerom. Obavy podľa nich skôr vyvolávajú optimistické makroekonomické rámce, na ktorých je návrh rozpočtu pri pohľade na turbulencie na sve...

Samosprávy chcú efektívne nastavenie lokálnej daňovej politiky

Kategória: Spravodajstvo

Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) chce zvýšiť ročnú sadzbu dane za stavby na bývanie, v ktorých daňovník nemá trvalý pobyt. Zmena by sa mala premietnuť v novele zákona o miestnych daniach.

Príjmy samospráv rástli v prvom kvartáli rýchlejšie ako výdavky

Kategória: Spravodajstvo

Objem výnosov dane z príjmov poukázaný územnej samospráve v prvom štvrťroku 2011 ešte podľa Slovak Credit Bureau nedosiahol jeho úroveň z prvého štvrťroka 2009

V stredu má vláda rokovať o zmenách v daniach

Kategória: Spravodajstvo

Minister financií Ivan Mikloš by mal na rokovanie vlády predložiť návrh zákona o spotrebnej dani z alkoholických nápojov, ktorým sa má zvýšiť v súčasnosti nulová sadzba spotrebnej dane na tiché víno.

Výber daní bol horší ako plán, postupne sa však zlepšuje

Kategória: Spravodajstvo

Kým ku koncu mája zaostával výber daní za rozpočtom o viac ako 12 % a ku koncu prvého polroka o 6,4 %, ku koncu júla už výber daní zaostal za alikvotnou časťou rozpočtu o necelé štyri percentá.

KOZ odmieta zavedenie superhrubej mzdy

Kategória: Spravodajstvo

Inštitút superhrubej mzdy má byť podľa odborárov nástrojom pre experiment megareformy sociálneho systému, akú svet nevidel, pod názvom „odvodový bonus“.

Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.